SAÇ KREMİ ve MASKELER HAKKINDA BİLGİ

Uzman kuaförümüz Mehdi, Noémie ile bir kez daha bir arada. Noémie'ye göre pek faydası olmayan, belirsiz görünen saç kremi ve saç maskelerinden söz ettiler...

Uygulaması çok uzun, çok faydalı değil, ikisi arasında fark yok... Mehdi, efsanelerin sürdüğü bu bakımlar hakkındaki gerçeği yeniden açıklıyor...

Saç Kremi Nedir ve Ne işe Yarar?


Saç kremi, saçınızın dokusunu iyileştirmek için kullanılan maske benzeri kremsi bir üründür. Saç kreminin temel amacı saçınızın nemini hapsetmek ve onu güneşten, çevresel zararlardan korumaktır. Saç kremi, sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için cildinize uyguladığınız bir nemlendiriciye benzer. Neredeyse herkesin saçı şekillendirme, ısı aletleri, kimyasallar, aşırı güneşe maruz kalma vb. nedenlerle düzenli olarak zarar görür. Bu nedenle saç tipiniz ne olursa olsun, saç bakım rutini için saç kremi gereklidir. Aslında saç kremi, olay yerine tam zamanında gelen süper saç kahramanı gibidir. Saç kremi kullanmazsanız, saçınızı daha fazla potansiyel hasara maruz bırakırsınız.

Saçınız için Doğru Saç Kremini Seçmek?

Saç kremi seçerken saç tipinizi ve şekillendirme rutininizi göz önünde bulundurun. Farklı saç kremleri farklı saç ihtiyaçlarını destekler. Ama içiniz rahat olsun ister kıvırcık, ister düz, kuru veya cansız saç olsun, sağlıklı saç bakım rutini için Lazartigue saç kremleri saçın esnekliğini ve yumuşaklığını geri kazandırır.

Kimler Saç Kremi Kullanmalı?

Saçını yıkayan muhtemelen herkes saç kremi kullanmalıdır. Özellikle kuru saçlar, sık sık sıcak aletlerle şekillendirilen, işlem görmüş veya boyalı saçların eski parlaklığına ve canlılığını kazanması için Lazartigue saç kremleri doğal içerikli ve vegandır.


Saç Maskesi Nedir?

Muhtemelen bir yüz maskesi duymuş veya belki denemişsinizdir. Nasıl bir yüz maskesi cildinizi besler ve nemlendirirse, saç maskesi de saçınızın durumunu ve sağlığını iyileştirmek için benzer şekilde çalışır. Onları anında yumuşatan saç kremlerinden farklı kılan şey, bileşenlerin genellikle daha konsantre olması ve maskenin saçınızda daha uzun süre kalmasıdır. İster ısıyla şekillendirme, ister yeni saç stilleri veya hava koşullarına maruz kalma olsun, saçlarımızı çok fazla strese sokarız. Bu ciddi saç hasarına neden olabilir. Lazartigue saç bakım maskeleri; saç kırılmasını azaltmaya, gerekli nemi kazanmasına, eski gücüne ve parlaklığına kavuşmasına yardımcı olur.


Saç Maskesi Nasıl Uygulanır?

Saç maskeleri hem ıslak hem de kuru saçlarda kullanılabilir, ancak bu seçtiğiniz saç maskesine bağlıdır… En iyi sonucu almak için havluyla nemi alınmış saça saç maskesi uygulayın. Maskeyi 20-30 dakika bekletin ve saçtan iyice arınmasını sağlayın. Duş sırasında kullanacaksanız şampuan sonrası durulanmış saça uçlardan başlayarak saç derisine uygulamadan; saç boylarına ve uç kısımlarına maskeyi eşit bir şekilde dağıtın ve en az 3-5 dakika bekletin. Saçlarınızdan tamamen maske kalmayana dek iyice durulayın.


Ne Tür Saç Maskeleri Vardır?

Her saç tipine uygun saç maskeleri vardır. Saçınız ister ekstra kuru, ister boyalı, isterse yıpranmış olsun Lazartigue saç maskeleri saç telinin derinlerine nüfuz ederken, saçı derinlemesine besler ve doğal güzelliğini geri kazandırır.