LAZARTİGUE X KRESK4OCEANS BAĞIŞ FONU

Kendini adamış bir Clean Beauty markası olarak Lazartigue Kresk 4 Oceans bağış fonuna katılmaktan gurur duyuyor. Bu bağış fonunun birincil görevi,gezegenimizin %70'ni kaplayan okyanusları korumaktır. Hayati olduğu kadar kırılgan yapıya sahip ekosistemi korumak bizim ortak sorumluluğumuzdur.

PROJE BAŞLANGICI

Kresk Developpement ve kozmetik, cilt bakım markaları ürün formülasyonlarının tüketiciler ile çevre üzerindeki etkilerine özellikle dikkat eder. Yelken ve deniz tutkunu Didier Tabary başkanlığındaki Kresk Grubu, Kresk4Oceans'ın yaratılmasıyla okyanusların korunmasına yönelik bu deniz macerasına somut taahütlerin eşlik etmesini istedi.

ELÇİMİZFrançois Gabart, notre skipper

Kresk4Oceans Büyükelçisi François Gabart, tutkulu bir deniz aşığı ve kendini deniz ekosistemlerinin korunmasına adamış bir denizcidir. Projenin başlatıcısı Didier Tabary ile okyanusları korumak gibi ortak bir vizyona sahiptir. Etkileyici bir sicile sahip kaptan François Gabart, 2013 yılında Vendee Globe'un galibi oldu. 2014'de IMOCE sınıf kategorisinde Route du Rhum'u, 2015'de Transat Jacques Vabre'yi ve 2016'da ilk kez English Transat'ı kazandı. 2017'de trimaranıyla tek elle dünya turu rekorunu kırdı. 
 

AMAÇLARIMIZ

Lazartigue, başta okyanus kirleticileri olmak üzere başlıca çevresel kirleticiler olan sülfatları ve silikonları ortadan kaldırmayı seçmiştir. Ayrıca, atıkları okyanuslarımız için felaket olan petrolden elde edilen madeni yağları da yasakladık.

Ambalajın eko tasarımı çevreyi mümkün olduğunca koruma arzumuzun temel eksenidir. Lazartigue, selofanları yasakladı ve mümkün olduğunca az üründe kullandı. Biyolojik olarak parçalanabilen bitkisel mürekkeplerle sürdürülebilir ve ormanlardan elde edilen geri dönüştürülmüş kağıda basılmıştır.

Şampuan şişeleri %100 geri dönüştürülebilir ve maksimum geri dönüştürülmüş malzemeden yapılmıştır.

Çevreyi korumak aynı zamanda karbon ayak izini en aza indirmek anlamına gelir; bunun için tüm güzellik ve saç bakımlarımızı Fransa'da, saç boyalarımız İtalya'da üretiyoruz. 

TRİMARAN

Le trimaran Kresk4Ocean

Başarılı bir lansmanın ardından Trimaran SVR Lazartigue, François Gabart'ın Kasım ayındaki Transat Jacques Vabre'den önce ilk deniz gezisi Temmuz sonunda gerçekleşti

MÜKEMMEL BAŞLANGIÇ

Le trimaran est baptisé !

20 Eylül Pazartesi günü Concarneau'da Trimaran SVR Lazartigue aracımızın suya iniş töreni gerçekleşti. Kaptanımız François GABART, başkanımız Didier TABARY ve Melanie LAURENT'in yanı sıra tüm ekiplerimiz hazır bulundu.
Trimaranın, çevresel taahhütlerimizde daha da ileri gitme azmi ile markamızın değerlerini dünyanın dört bir yanına taşıyacak olmasından büyük gurur duyuyoruz.
Victoire de François et Tom


İLK YARIŞ:TRANSAT JACQUES VABRE

Transat Jacques Vabre'de ikinci olan Trimaran SVR-Lazartigue, Temmuz'da piyasaya sürüldü ama muazzam potansiyelini tam olarak ortaya koymayı başardı. Teknede François Gabart ve Tom Laperche, Transat jacques Vabre'nin 15. yarışın bitiş çizgisini ikinci sırada geçtiler.